Michal Miško Paugsch

Spišskej Novej Vsi sa zrazil vlak s rušňom, zomreli traja ľudia

Na železničnej stanici v Spišskej Novej Vsi sa vo štvrtok predpoludním zrazil elektrický rušeň s osobným vlakom. Na mieste zomreli traja ľudia, asi dvadsať je zranených, z toho minimálne sedem ťažko. Príčinou bolo zrejme zlyhanie brzdy pri skúšobnej jazde.

SPIŠSKÁ NOVÁ VES. Vo štvrtok krátko po 11.30 sa osobný vlak z Popradu stojaci na stanici v smere Spišská Nová Ves - Košice zrazil s lokomotívou, ktorá vykonávala skúšobnú jazdu a vošla na rovnakú koľaj, kde sa práve pohýnal vlak do Košíc. Narazila doň zozadu. Pri náraze sa jednou osou vykoľajil jeden vagón osobného vlaku.

Podľa neoficiálnych informácií súprava išla na skúšobnú jazdu po oprave v depe. Rušeň po predchádzajúcej oprave začal pri testovaní elektrodynamickej brzdy údajne namiesto brzdenia zrýchľovať a stal sa neovládateľným.

Ľubica Zoňová zo Železničnej polície SR informovala, že prípad je v štádiu riešenia a vyšetruje ho policajný vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Spišskej Novej Vsi.
Zahynuli traja ľudia, štvrtý bojuje o život

Na mieste zahynuli traja ľudia. Štvrtý človek bojuje o život. Všetci boli v čase nehody v rušni Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia.

V lokomotíve bolo spolu šesť mužov. Malo ísť o skúšobnú jazdu. Testovali totiž technológiu, ktorú pre depo dodáva externá firma z Dubnice nad Váhom. V Zelený štvrtok vyhasol život 64-ročného Miroslava Štrbka z Hrabušíc. Muž bol niekdajší prednosta a teraz pôsobil ako programátor na skúšobnej jazde. O život prišiel aj rušňovodič inštruktor, 47-ročný Michal Paugsch zo Smižian. Tretím nebohým je pracovník spomínanej firmy z Dubnice nad Váhom.

Pred zrážkou z rušňa stihli dvaja ľudia vyskočiť. „Približne po 17 minútach sa nám podarilo vyslobodiť jednu ťažko zranenú osobu, ktorú letecky previezli do Košíc,“ uviedol riaditeľ Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Spišskej Novej Vsi Martin Vozár.

Zo šiestich ľudí v rušni, boli zamestnancami Železničnej spoločnosti (ZSSK) Cargo iba traja. "Zamestnanci, ktorí vyskočili neboli na čele rušňa a ani ho neviedli. Jazdy sa zúčastnili ako eletronici a v čase nehody boli na zadnom stanovišti. Po nástupe do práce posúdi ich spôsobilosť nadriadený. V prípade potreby ich vyšle na lekársku prehliadku," informoval agentúru SITA vedúci oddelenia komunikácie a medzinárodných vzťahov spoločnosti Vladimír Remeň.KORZÁR 7.4.2010 Pochovali prvú obeť železničného nešťastia, Michala Paugscha

Včera sa konala prvá rozlúčka s obeťou štvrtkovej tragédie na železničnej stanici v Spišskej Novej Vsi. V Smižanoch sa príbuzní, kamaráti a známi lúčili so 47-ročným Michalom Paugschom, ktorý bol v osudnej lokomotíve ako rušňovodič inštruktor.

SMIŽANY/VRBOV. M. Paugsch býval pätnásť rokov v Smižanoch so svojou priateľkou, preto sa aj v tejto obci konala posledná rozlúčka s nebohým. Jeho telo pochovali v rodnom Vrbove v okrese Kežmarok.

Odišiel náhle

Približne 300 ľudí prišlo dať posledné zbohom mužovi, ktorého v železničiarskych kruhoch pokladali za odborníka. Slzy žiaľu na smižianskom cintoríne ronili jeho rodičia, priateľka, dcéry a brat s rodinou. Rozlúčiť sa prišli aj jeho kolegovia. Odišiel náhle, pre každého je štvrtková tragédia nepochopiteľnou záhadou.

"Pre železnicu sa narodil a pre železnicu aj zomrel. Nechápem, prečo musím dnes hovoriť slová vďaky a rozlúčky. Veď iba nedávnom sme aktualizovali pracovný plán," hovoril pri truhle nadriadený mŕtveho železničiara.

V smútočných prejavoch jeho blízki spomínali, že ako naslovovzatý odborník pomáhal kolegom v Poľsku či v Česku. Práca bola pre neho koníčkom.

Telo uložili do hrobu vo Vrbove

Včerajšia rozlúčka na večnosť so Michalom, ktorý odišiel vo veku nedožitých 48 rokov, pokračovala zádušnou svätou omšou o šestnástej hodine v rímskokatolíckom kostole vo Vrbove. Asi tristo ľudí prišlo odprevadiť svojho najmilovanejšieho priateľa, syna, otca, kamaráta, kolegu či známeho. Michalovi najbližší sa na vrbovskom cintoríne o piatej večer neubránili slzám, či zdrvenému pohľadu do prázdna.

Na sviatky chceli byť spolu

Dozvedeli sme sa, že Michalova priateľka Marta pracuje ako ošetrovateľka v Rakúsku. Obyčajne sa zvykla domov vracať po dvoch týždňoch. Tentoraz mala prísť výnimočne, až po troch týždňoch, na Veľký piatok. O to viac sa tešila, že so svojím milovaným Michalom tak strávi sviatky doma. Žiaľ, nestalo sa tak, so svojou láskou sa už nestihli stretnúť. Michal totiž zomrel na Zelený štvrtok, krátko pred obedom. Na Michala si nespomínajú len ako na vášnivého železničiara, s partiou kamarátov veľmi rád hrával hokej a miloval aj autá.

Príčiny nešťastia vyšetrujú

K smrteľnej tragédii došlo v Spišskej Novej Vsi vo štvrtok predpoludním. Lokomotíva spoločnosti Cargo Slovakia tu narazila do osobného vlaku smerujúceho do Košíc. Rušeň vychádzal z depa, išlo o skúšobnú jazdu. Na mieste zomreli dvaja železničiari zo Spiša. Tretí muž bol z Novej Dubnice, z firmy, ktorá dodávala pre depo technické komponenty. Niekoľko desiatok cestujúcich sa v osobnom vlaku zranilo ľahko. Príčiny nešťastia vyšetrujú. Spoločnosť Cargo Slovakia sa k prípadu zatiaľ nevyjadruje.

Odkazy

nám na pohrebe nikto nekondoloval, ty si tiež rozvedená,tie posledné slová boli trochu iné a s radosťou ti ich zopakujem aj do očí.. ja som nebola tá,ktorá dve hodiny po smrti vybrala účty. :) a nakoniec, keď sa niekto narodí ako úbožiak,taký aj umrie..preto ste spolu aj boli šťastní.. ďakujte Bohu že vás bude súdiť on..
to máš pravdu..naozaj si to ako "otec" nezaslúži odpočívať v pokoji ..
áno tešili sme sa a spoločne sme prežili pekných 15 rokov. Ani Vám v tom nikto nebránil, ibaže Vy ste si sami boli na vine. Váš otec sa nerozviedol s Vami, ale s Vašou matkou. Veď ani Tebe to manželstvo nevydržalo. A čo sa týka toho smútku, neviem prečo ste boli vôbec na pohrebe , keď pri kondolovaní ste sa vyjadrili, že ste tu iba z povinnosti kvôli babke......také niečo si dobrí kamaráti všimli...... je to smutné..... A nakoniec táto stránka nie je na odkazy pre mňa, ale pre ľudí, ktorí už nie sú medzi nami.... ako napríklad "TVOJ" otec....
dcéra, ktorá 8 rokov odmietala akýkoľvek kontak s otcom, ktorého považovala iba za bankovú inštitúciu a po poslednom stretnutí vo februári sa s rozlúčila ním so slovami: " STRETNEME SA UŹ IBA PRI TVOJOM HROBE"....... nech sa tá dcéra nad sebou zamyslí a nech už nechá "SVOJHO OTCA" odpočívať v pokoji. On si to naozaj nezaslúži!!!!!!!
Keď máš niekoho rád, nesnažíš sa ho zmeniť podľa svojich predstáv, ale ho necháš žiť podľa predstáv jeho, snažíš sa ho pochopiť a tešíš sa z vecí, z ktorých má radosť on... keby toto poniektorí pochopili, boli by šťastnejší...
s pozdravom dcéra
priala by som si mať aspoň obraz v ráme... priala by som si mať otca..
priala by som si,aby môj otec nikdy nestretol netvora ako si ty..priala by som si,aby som mohla za ním teraz smútiť ja a moja sestra,pretože iba my máme na to právo..plakali sme 15 rokov.keď sa iní tešili..15 rokov,ktoré nám chýbal otec a syn..
Priala by som si, aby nebo malo telefón, nech môžem znova počuť tvoj hlas. Myslela som na teba dnes, ale to nie je nič nové. Myslela som na teba včera a aj pár dní predtým. Myslím, že v tichu často hovorím tvoje meno. Všetko, čo si... sú spomienky... a obraz v ráme...
Spolu aj s mojimi dvoma dcérami Vám ďakujem za podporu, ktorú v tých, pre nás ťažkých chvíľach potrebujeme asi všetci. Ako tu už v jednom pozdrave bolo spomenuté...Čas nevylieči, nepomôže. Časom sa s tým iba naučíme žiť. Žiť s tou bolesťou, smútkom....
Prečo nám Boh berie tých, čo milujeme? Aj môj manžel ma opustil 29.6.2010. Mal 48 rokov,veľa síl, chuti do života a plánov. Zostala som ja a dve dcéry, ktoré ho nesmierne ľúbili. Neostáva nám nič iné len dúfať, že sa niekedy stretneme...
Zlatko tak veľmi mi chýbaš. Neskutočne ťažké sú dni a noce bez Teba. Sľúbil si mi, že budeš dávať na seba pozor, no vyššia moc zasiahla. Ďakujem Ti za tie krásne roky nášho spoločného života, len škoda, že nám nebolo dopriané stráviť aj spoločnú jeseň......Ani si nevieš predstaviť ako sa mi ťažko chodí domov. Na stanici ma už nevítaš a byt bez teba zýva prázdnotou. Aj tie kvety,ktoré si počas mojej neprítomnosti polieval cítia, že niečo nie v poriadku. Nejako sa im nedarí. P R E Č O ???????? Prečo sa to muselo stať??? Prečo práve tebe???Všetkým nám tu chýbaš!!!!!!Ani ten "lekár čas" nedokáže vyliečiť tu nesmiernu bolesť, ktorú si nám zanechal. Veľmi Ťa ľúbim a v mojom srdci ostaneš naveky iba môj milovaný Miško. Tvoja Maťa
Pre Teba Miško Bol si tu len pre mňa TY a JA spolu navždy. Tak priala som si to..nech nikdy tá chvíľa neskončí.. odišiel si a viac už ťa niet..Ostala som bez snov a sĺz.. tie sa minuli..prázdno v duši ON sa už nikdy nevráti... Maťa Maťa
Pre Teba Miško Bol si tu len pre mňa TY a JA spolu navždy. Tak priala som si to..nech nikdy tá chvíľa neskončí.. odišiel si a viac už ťa niet..Ostala som bez snov a sĺz.. tie sa minuli..prázdno v duši ON sa už nikdy nevráti... Maťa Maťa

Pridať nový komentár

Pomoc