Mária Štrkolcová

Moja maminka mala ťažký ale zároveň pekný život.Pochádzala z piatich detí,v skorom veku sa vydala a v manželstve sme sa jej narodili my,moji dvaja starší bratia a ja.
Pre mňa maminka nebola len mamou,ale zároveň aj priateľkou,spovednicou,radkyňou,bola to moja jediná osoba na ktorú som sa mohla oprieť,mala veľké a dobré srdiečko,každému komu mohla pomohla bez ohľadu nato, či na to mala sily alebo prostriedky.Dokázala sa postarať o svojho manžela s ktorým bola rozvedená 10 rokov a žili oddelene,keď dostal krvácanie do mozgu,starala sa oňho a dokázala zázrak,otec znova začal žiť,chodiť,komunikovať s okolím,lekári tomu neverili,jednoducho bola to výnimočná,dobrá a zdravá žena.Popri tom všetkom stíhala pomáhať aj nám a tiež sa z láskou venovala našim deťom.Bratovi s ktorým bývali v jednej domácnosti pomáhala skoro každé ráno s dcérkou,vodila ju do škôlky a jedného dňa sa z nej už nevrátila......
..........a prišlo to osudné ráno!
Mamička odprevadila Lauriku do triedy pozdravila sa s p.učiteľkou a zavrela dvere,keď jej ukladala veci do skrinky, prišlo jej nevoľno,určite sa snažila volať o pomoc ale nedalo sa jej,dostať zo seba hlások,keď v tom p.učiteľka otvorila dvere a našla ju ležať na zemi stískajúc si ruky,hneď volala na kolegyňu a začali jej podávať prvú pomoc,ani v momente nezaváhali.Tretia p.učiteľka utekala o asi 50 metov ďalej od škôlky do zdravotného strediska po p.doktorku,no tá v ten deň neordinovala,volala teda zdr.sestru no tá rázne odmietla,že ona môže zavolať len sanitku a pozerala spoza záclony kedy príde.Z mesta vzdialeného k nej 6 km,im trvala cesta 20 minút,keď dorazila sanitka,mamička bola už na konci so svojimi silami....vzdala to!!!hneď ju pripojili na prístroje a srdiečko naskočilo,doktor povedal : vidno že je to silná žena !!!Pri prevoze do nemocnice sa rozhodla že si chce oddýchnuť a zistiť ako ju má kto rád,ostala v kóme.Chodila som ku nej do nemocnice každé doobedie,hneď ako som si zaviedla dcérku do škôlky,rozprávala som sa s ňou,masírovala jej nohy,a ona spala,bola tak pekná,tak živá,občas plakala,keď som jej rozprávala príbehy čo sme zažili.
O týždeň v stredu ako každé ráno som viezla dcérku do škôlky,keď mi volal brat,že maminku previezli d inej fakultnej nemocnice,ja som hneď vybuchla že to nemal dovoliť,že si išla po SMRŤ a on mi povedal že tam majú lepšie prístroje,preplakala som celé doobedie,bolo to vzdialené 70 km a ja som bola v 9.mesiaci tehotenstva,nedovolili sa mi s ňou ani rozlúčiť.Ešte v tú noc volali že im je to ľúto ale bohužiaľ mamička umrela,chceli vedieť či by mohli použiť jej obličky,nakoľko to bola zdravá a silná žena,s čím brat súhlasil.
Keď v sobotu v deň pohrebu priviezli jej telo,vidím to ako dnes : bola to akoby úplne iná žena o 40 rokov staršia na nepoznanie.S jej telom nám dali aj úmrtný list a pitevnú správu.

V septembri 2007 nám prišlo zo soc.poisťovne,že maminka si neplatí zdrav.odvody,takže to má doplatiť!!!!Šla som teda tam,že čo to poslali,a pani ostala s otvorenou pusou na mňa pozerať,že oni nemajú o úmrtí žiadne info...Šla som teda za jej lekárkou a ona vôbec nevedela že maminka umrela,z FN jej neposlali zdr.kartu.Hneď sme tam volali a oni povedali: OCH,BOŽE,NO ZABUDLI SME JU POSLAŤ!!

Po niekoľkých mesiacoch,som si čítala pitevnú správu a myslela som že ma porazí,keď som zistila že jej zobrali SRDCE!!!naši lekári jej určili diagnózu :infarkt,vo FN jej určili :krv.do mozgu a na pitve jej napísali :úmrtie z chorobných príčin.Hneď som šla za jej lekárkou,bol to asi október alebo november,aby mi to vysvetlila.Prvé čo sa čudovala že vôbec ja mám pitevnú správu,ktorú nemá ani ona,po prečítaní ostala zarazená a povedala: ani v jednom prípade jej nemohli odobrať srdce,pretože je už poškodené pri diagnozach ktoré napísali do pit.správy.Takúto odpoveď som aj čakala a chcela som dať spraviť ešte raz pitvu,no v tom ma p.doktorka zastavila a povedala: Jani mne je to ľúto ale pozrite sa na pečiatku,kto to schválil,min.zdravotníctva.Vtedy som pochopila, že moja maminka umrela preto aby niekomu zachránila život.Dúfam že ten kto dostal srdce našej mamičky si ho váži ako svoje a prajem mu ešte veľa,veľa prežitých rokov.Keď už nemôže biť mamička medzi nami,nech bije aspoň jej srdiečko.

Odkazy

Pre Mamu s veľkým M Krok za krokom nám ubieha čas tak ako spomienky v lone ukryté kolíska drevená drieme v nás pýcha a pád a prvý krok v tme. Čím sa dá oceniť láska a čas? Ako ti vrátiť úsmev na perách? Vrásky, ktoré získala si z nás Chvíle, kedy srdce zvieral strach O nás... Čím sa dá nahradiť neha a cit? Objatie strážcu a teplo domova? Kde inde sa dá skutočne naučiť Čo je to obeta! A čo znamená milovať? * Sú to snáď slzy, čo sa mi lesknú v očiach? A čo je to za život, ktorý vo mne drieme? Mama? * Opäť zas cítim váhu tvojich slov. Preberám štafetu a utekám vpred Múdrosť tvojich očí a večnosť hrou Ja ďakujem Ti za život Opäť zas cítim tvoj úsmev na perách Dnes sama som strážcom detských snov a srdce mi zviera nekonečný strach už chápem každú vrásku a každý bôľ. * Až sem ťa počujem, ako sa smeješ. Stala som sa tým, čomu sa všetky vo svojej mladosti tak veľmi bránime – Stala som sa mamou. A za to ti zo srdca ďakujem...
Ahoj moja,dlho som Ti nepísala ale Ty sama vieš že myšlienkami som stále s Tebou a som stále pri Tebe.Tak už nám odišla aj starká Melanka,dúfam že sa tam spolu aj s ocom stretnete,vieš ako Ťa lúbim a ako mi chýbaš,posielam Ti veľa bozkov,ľúbim Ťa.
Ahoj moja,vieš aký je dnes deň??Pred 36 rokmi sa Ti narodila krásna,vlasatá dcérka,ako si to vravievala.Dnes by sme oslavovali moje narodeniny,ďakujem Ti,že si ma priviedla na svet,ďakujem Ti za krásnych 30 rokovnášho spoločného života,stráveného s Tebou.Ako si ma opustila,pred 6 rokmi,tak môj život nežijem ale prežívam,tých 6 rokov ubehlo ako vodaa pre mňa sú stále bolestivé.Dnes Ti idem robiť hrobček,tvoju postielku,aby bol jeden z najkrajších,ja viem slúbila som Ti kameň ale budeš musieť počkať,nemám tolko peňazí,tečú mi slzy jedna za druhov,poriadne ani nevidím ako píšem,zobudil sa mi Majko,tak musím končiť,posielam Ti vela,vela bozkov,strašne mi chýbaš,lúbim Ťa cmuk.
Ahoj moja,dnes máme sviatok, Ty, ja a všetky mamičky na svete. Škoda že ho nemôžeme osláviť spolu. Monika s Mirkom mi pripravili prekvapenie, tak som zvedavá čo to bude. Poobede dúfam že nebude pršať, Ti pôjdeme zaniesť na hrobček kvietky a zapáliť sviečky aby si nám stále svietila v hviezdičke ako každý večer. Mirko Ťa stále vykúka z okna pred spaním, či sa na neho pozeráš, ale to ty určite vieš. Posielam Ti vela, vela, bozkov, Lúbim Ťa. Dávaj na nás všetkých pozor ak do teraz.Cmuk.
Ahoj moja, konečne Ti môžem napísať pár riadkov, pár slov, ktoré by som Ti povedala najradšej osobne. Tak velmi som sa tešila na túto chvílu, keby si bola s nami, tešila by si sa spolu so mnou z nášho malého uzlíčka. Máš ďalšieho vnúčika, volá sa po tebe Mário, ale to už isto vieš, pretože cítim že aj keď už nie si medzy nami, tak si stále pri nás. Pohlad na neho mi vždy vyčarí úsmev na tvári a vytiahne peknú spomienku na Teba, keď ho vidím ako by som videla Moniku, keď sa narodila. Pri každom pohlade na neho vidím aj Teba a to mi dodáva silu a konečne radosť zo života.Velmi Ťa lúbim, chýbaš mi, posielam Ti vela,vela bozkov.
Ahoj moja,viem že si so mnou,keďže mi to potvrdil aj pán Damiel ale aj tak Ti chcem napísať ako veľmi Ťa lúbim a som rada že si s nami aj keď Ťa nevidím a nemôžem objať.Konečne Ti môžem napísať bez toho aby mi tiekli slzy ako v tej najväčšej búrke,nemám Ťa síce živú ale to že si pri mne mi zaplátalo moju dieru v srdci za Tebou na 90% ale to Ty vieš .Som rada že si so mnou,to dokáže pochopiť len ten čo stratil tak milujúcu osobu ako si bola Ty.Bozkávam Ťa a som šťastná,konečne po 5.rokoch,papa cmuk.
Ahoj moja,dnes by si mala meniny,už 6 od nášho odlúčenia.Viem že ma počuješ,viem že ma vidíš a tak aj keď nie si so mnou,chcem aby si vedela že na teba myslím ako by si bola stále tu pri nás,takže Ti posielame strašne veľa bozkov a samozrejme sviečočky horia aby si nám každý večer žiarila ako hviezdička na nebi.Ľúbim Ťa a chýbaš mi ,cmuk ,cmuk.
Ahoj moja,posielam Ti vela,vela bozkov,keby si tak mohla biť pri mne,strašne mi chýbaš,chýba mi tvoje objatie,rozprávanie sa až do neskorej noci,pamätáš???keď sme sedávali na balkone a pozerali na hviezdy??Na tie krásne chvíle sa nedá zabudnúť,stále si kladiem otázku prečo??prečo nám Boh berie to najdrahšie čo máme??prečo??príď do môjho sna,poteš moju dušu a srdiečko,strašne mi to chýba,potrebujem nabrať novú silu,znova sa začínam opúšťať,tak prosím príď,lúbim Ťa,papa
Ahoj moja, včera som Ti nemohla napísať, znova sme mali poruchu na internete, zapli ho len nedávno. Boli sme pozrieť Majku a maličkú je taká zlatá a taká pucka, určite by sa Ti páčila, už aby bol apríl, nech to mám aj ja za sebou, len škoda že nebudeš so mnou, ani nevieš čo by som dala za to aby si tu bola. Bozkávam Ťa, myslím na Teba a ľúbim Ťa z celého srdca.
Ahoj moja, keby si bola teraz so mnou, tak by som Ťa vybozkávala a vystískala. Majka už má dcérku, dnes ich ideme pozrieť, no mňa to ešte len čaká. Tvoj ďalší vnúčik sa narodí v apríly, viem že budeš vtedy pri mne ako keď sa narodil Mirko. Keď sa vrátim ešte Ti napíšem, mám Ťa rada, posielam Ti veľa bozkov.Chýbaš mi !!!
Ahoj moja,dnes som ráno vstala s velkou potrebou a ťažobou na srdiečku,vidieť Ťa,cítiť Ťa, počuť Ťa nikdy tá bolesť neskončííí??!!! So smrťou sa dá zmieriť?? Nedááá!!! Iba ak by som zabudla!! No na tak nádherný vzťah aký sme mali my sa nedá zabudnúť !!! Vraj by som mala navštíviť psychologa!! a načo?? on mi Ťa nevráti, ja to chápem že Boh si musí zobrať k sebe ľudí v každej vekovej hranici ale prečo necháva ostatným takú bolesť v srdi ??!!! je kopu takých čo chcú skončiť so životom a tých odmieta!! a tí čo by chceli ostať s nami musia odísť bez rozdielu kolko majú rokov alebo dní, nechcem sa rúhať ale je to nespravodlivé !!!! Moc mi chýbaš, bozkávam Ťa.
Ahoj moja, sedela som v kuchyni a predstavovala som si ako by sme dnes oslavovali tvoje narodeniny.Dnes by si mala 57 rokov a myslím že by si stále vyzerala krásne.Pamätáš ako si mi držala bruško a Mirko kopal jedna radosť??škoda že si sa ho nedožila, má tvoje očká ale podobá sa na Mira.Sviečka pre Teba mi horí stále a dúfam že aj Ty myslíš na nás ako ja na Teba posielam Ti strašne vela bozkov a objatí lúbim Ťa a moc mi chýbaš.
Ahoj moja dnes je Štedrý deň a už piaty čo strávime bez Teba,viem že sa na nás pozeráš a v kútiku srdca stále verím že aj keď tu niesi, tak si stále s nami.Velmi nám chýbaš, dala by som všetko za to aby si tu bola s nami, pri stole máš prestreté ako by si tu bola. Pozdravujeme Ťa a posielame Ti vela, vela bozkov.Ochraňuj nás a dávaj na nás pozor, lúbim Ťa.
Ahoj moja, prešiel další mesiac a ja so smútkom píšem tieto riadky. V sobotu som Ti bola spraviť hrobček, ale to ty určite vieš. Moju 30 sme oslavovali u mňa a 35 pri tvojom hrobčeku ,akurát to vyšlo na moje 35 narodeniny, bolo mi to tak lúto, nikdy sa s tým nezmierim!!! Keď vidím hocijakú starú pani o paličke, furt mi prebehne hlavou že si tu mohla biť ešte minimálne40 rokov, tak prečo??!! ja si neviem pomôsť, už je to tolko rokov čo si odišla a mne chýbaš čoraz viac, asi budem musieť vyhladať pomoc, lebo mi pukne srdce !!!! a čo by tu potom robili moje detičky?? tento svet je krutý a zlý nemôžem ich tu nechať samé, ale niekedy nemám chuť ani žiť!! pomôž mi dáko prosím!! Lúbim Ťa a moc mi chýbaš, posielam ti tolko bozkov kolko slz vyroním.
Ahoj moja, po dlhom čase Ti znova píšem, chýbala si mi velmi ale chcela som skúsiť či bolesť a prázdnota v mojom srdci za tebou troška neustúpi, no nepomohlo, stále mi chýbaš a neviem si pomôsť, dokonca ani pri tolkej práci sa nedá zabudnúť, všetko čo robím mi stále pripomína teba. Mám tolko spomienok a stále sú také živé ako keby sa Ti nikdy nič nestalo. Myslím na Teba stále a bozkávam Ťa, chýbaš mi moooocccc.
Ahoj moja, nedá sa mi zaspať, moja mysel je stále s tebou, spomínam na chvíle čo sme spolu prežili.Bola som na jednej zdravotnej, a sledovala som tvoju hviezdu, je tak strašne daleko, presne ako ty,tak dlho si ma nebola pozrieť v mojom sne, prečo?? potrebujem Ťa vidieť prosíím, lúbim Ťa a posielam Ti strašne vela bozkov, príííd prosíím potrebujem dodať silu
Mamička moja, tam v dialke kde my nedovidíme je pri Tebe dievča ako som bola ja, dokonca aj mená sa nám končia rovnako,volá sa Inka, vždy keď Ti píšem idem sa pozrieť na jej profil, jej maminka je tak isto smutná ako ja z nečakaného odchodu, milovanej osoby. Prosím Ťa daj na ňu pozor ako keby som to bola ja, určite si budete rozumieť ako dobré priatelky, obímam Ťa a posielam vela božtekov.
Ahoj moja presne pred 10 rokmi o tomto čase sa Ti narodila tvoja prvá vnučka, nikdy nezabudnem na Tvoju radosť, ktorú som videla ako prvú v tvojich očkách keď ste za mnou prišli do nemocnice. Tak ako vtedy aj teraz mi tečú slzy po lícach, no vtedy to boli slzy šťastia a teraz žiaľu, prešli už 4 roky a ja sa nemôžem zbaviť tej velkej rany, spôsobenej osudom, prečo ??? prečo práve TY !!! posielam Ti strašne vela bozkov, Ľúbim Ťa a strašne mi chýbaš.
Ahoj moja,včera som pzerala na hviezdy a tá Tvoja žiarila zo všetkých najviac, v hlave som si premietla všetko krásne čo sme spolu prežili, na to sa nedá zabudnúť, mám Ťa stále v srdiečku a hoci ten čas tak rýchlo beží, odlúčené sme od seba stále viac a vic, neprestávam na Teba myslieť, to sa nedááá.Vždy ostaneš somnou aj keď tu už niesi. Ľúbim Ťa a posielam Ti vela,vela božtekov.
Ahoj moja po dlhom čase Ti môžem konečne znova napísať pár riadkov.Včera sme mali sviatok,bola som Ťa pozrieť, zapáliť sviešky a dala som Ti krásnu červenú Begonku,dúfam že už nebudú ráno mrazy a neomrzne.Tak mi to chýbalo,napísať ti aspoň pár riadkov aby si vedela že na teba stále myslím.Posielam Ti pusinku,lúbim Ťa papa.
Ahom moja,prišla nám jar a začínajú kvitnúť prvé kvietky.Pri pohlade na každý jeden si predstavím Teba,dala by som všetko za to,keby si sa mi vrátila.Mám prečo žiť ,radovať sa, no aj tak je môj život tak prázdny,tak smutný,čas tak rýchlo letí a mne to stále pripadá ako by to bolo včera,no zachvíľu tomu budú štyri roky,plné smútku a nepokoja,niekedy neviem ako ďalej,ostali mi len spomienky a srdce plné smútku,chýbaš mi stále rovnako, lúbim Ťa aposielam Ti vela bozkov.
Ahoj moja nemohla som Ti napísať, mala som pokazený internet, no na deň žien som na teba myslela a bola som aj za tebou.Cítim sa už lepšie ale stále mi chýbaš a neprestávam na teba myslieť, to sa nedááááá.Pri všetkom čo robím, všade kde som myslím na teba, lúbim Ťa, posielam Ti pusinku.
Ahoj moja, ten čas tak rýchlo letí,prešli štyri dni ako som Ťa pýtala o radu,chcem Ti poďakovať,určite si pri mne v ten deň stála, dopadlo to na jednotku a to určite vďaka tebe,posielam Ti pusinku, lúbkam Ťa......
Ahoj moja, ak sa na mňa pozeráš a si so mnou, tak vieš, že ma dnes postavili pred dôležité rozhodnutie, viem čo mám robiť, ale mám z toho obavy, príď dnes prosím do môjho sna, tak ako vždy a daj mi silu aby som to zvládla tak ako mám, preklínam tento svet, bez teba je môj život tak prázdny.......ľúbim Ťa a moc mi chýbaš,posielam Ti veľa bozkov.
Dobrý deň Janinka!Myslela som,že tú pieseň ste mi doporučili Vy.Je nesmierne skľučujúca a moc bolí...Ja ale verím,že naša najmilšia bytosť JE/a ak ešte nie tak sa istotne čoskoro STANE /ANJELOM.Oni sú už anjelmi na Zemi,keď boli v ľudskom tele.S láskou.
Ahoj moja,dnes znova pichlo ma v srdci a kladiem si otázku : kde si??keby som vedela ako sa máš či sa na nás pozeráš,chýbaš mi každý deň a nikdy,nikdy na teba nezabudnem.......posielam Ti pusinku,Ľúbim Ťa
Ďakujem! Úsmevom podobá sa na MAMU.Tú nežnú vílu rozprávkovú,čo nebála sa drakov žitia a srdcom plným lásky,zmieru hladká Vaše doby bytia. Sme. A zrazu nie sme. Koho to bolí viac?! Dcéru,čo vidí mamu v dcérke nezmôže žiadny zásah sveta.Žiadny klam.
Ahoj moja,krásne sa Ti prihovorila Inuškina maminka,hneď na začiatku mi začali padať slzy ako hrachy, jedna za druhou. Na spomienky na teba a ten krutý príbeh, ktorým si prešla sa nedá zabudnúť, čím je to staršie tým je to hlbšie.Stále ostaneš v mojom srdiečku,nikdy Ťa neprestanem ľúbiť.Ak stretneš Inušku daj jej toľko lásky ako si dávala mne,určite aj jej chýba jej maminka ako Ty chýbaš mne.Posielam Ti toľko bozkov koľko slz vyroním.Ľúbim Ťa
Drahá Mária!Aj keď sa nepoznáme,posielam Vám do nebeských diaľok svoj najúprimnejší pozdrav.Vaša cesta je nepochopiteľná a spôsob odchodu veľmi krutý.KTO MÁ PRÁVO URČIŤ INĚMU,KEDY MÁ ODÍSŤ?!Odísť a nemôcť sa nikdy vrátiť?Ale keď sa už tak stalo asi ste súhlasili a zrejme viete byť nápomocná svojim milovaným iným spôsobom.No my,ľudia,ktorí sme tu zostali,pociťujeme nespravodlivosť a aj hnev,keď Vy,ktorí ste nám najbližší tu zrazu nie ste.Tam v diaľavách mám svoju milovanú dcérku.Možno ste sa s ňou stretli a možno jej môžete dať nehu a lásku ako ste dávali svojim deťom tu na Zemi.Nemôžem nájsť správne slová,ktorými by som prosila ale prosím,VEĹMI VÁS PROSÍM,pokúste sa dať môjmu dievčatku to,čo by ste dali svojejdcérke,čo jej ja už dať nedokážem.Zo slov Vašej Janulky viem,že ste boli priateľky a tak isto sme si s Inuškou rozumeli aj my.Keď ste sa tu na Zemi rozdali celá,príjmite lásku v nebeských diaľkach.Moja dcérka si srdiečko rozdávala...až jej nakoniec pre ňu samotnú nezostalo...Nemám predstavu ako sa Vy,drahé bytosti na Zem pozeráte ale ak má silu myšlienka,tak túžba po Vašej blízkosti a spomienky sa k Vám MUSIA dostať. ĎAKUJEM,za ľudí ako ste Vy a moje dievčatko,ĎAKUJEM za seba a za všetkých,ktorí Vás ľúbia. Inuškina mama
Ahoj moja,ten čas tak rýchlo plynie a dnes tu máme Valentína,v mojom srdiečku si stále tu, pri mne, ako by si ma nikdy neopustila,posielam Ti veľa bozkov,aby si vedela že Ťa stále ľúbim a strašne mi chýbaš.
Pod oknom mi ruže rastú,slzami ich polievam a na Teba mamka moja vodne v noci spomínam. Dnes by si oslávila svoje 56 narodeniny,no osud to zariadil inak.Napriek tomu Ti prajem aby si bola spokojná a šťastná v nebíčku,dávaj na seba aj na nás pozor,ľúbim Ťa a posielam Ti veľa,veľa bozkov.
Ahoj moja,prišla si aj štvrtý krát a ja mám teraz úsmev na tvári keď Ti píšem,ďakujem že môžem biť aspoň takto s Tebou v mojich snoch,nikdy nezabudnem na Tvoje slová: Veľa ľudí prejde naším životom ale len ozajstný priatelia ostávajú v našich srdciach,Ty si nebola len moja mamička ale aj priateľka,akú už nikdy nebudem mať,ďakujem Ti za všetko,ľúbim Ťa a posielam Ti pusu.
Ahoj moja už tri krát sa mi s tebou snívalo v novom roku,no nikdy si nepamätám čo,chceš mi niečo povedať,ale vždy sa zobudím,je to také pekné,že mi je až ľúto že som sa zobudila.Ľúbim Ťa a posielam Ti pusinku,papa
Ahoj moja,je tu Nový rok a ja Ti posielam strašne velikú pusinku,chýbaš mi a myslím na Teba stále,pozdrav aj ocina,lúbkam Vás...
Maj v novom živote v neznámom svete toľko šťastia,koľko radosti si rozdávala,ja viem že aj tak si s nami a nikdy nás neopustíš,ľúbim Ťa ,tak strašne mi chýbaš Janka...
Ahoj moja dnes je Štedrý deň,pamätáš??vždy sme si spolu poplakali a teraz plačem sama,bol to pre nás ten najkrajší deň v roku a teraz je pre mňa tým najsmutnejším,si tak strašne ďaleko a žiaden spoj k Tebe nevedie,tak rada by som Ta objala a nepustila....
Červený potok tečie, slza sa k tebe nikdy nedovlečie. Srdce má prázdne miesto, kde je??kde je to milé gesto? Spomienky!!! vám utiecť chcem, tak prečo, prečo nemôžem? mamička chýbaš mi...
Ahoj moja,tak strasne mi chybas,myslim na teba kazdy den,posielam ti vela,vela bozkov,lubkam ta.......:0)
Ahoj starka vies ako veklmi som ta lubaila a stale ta aj lubim,velmi mi chybas a nikdy na teba nezabudnem .Tvija vnucka Monika.
Ahoj mamička . Je mi to strašne ľúto, že si nás opustila tak skoro a nečakane, ty vieš ako sme Ťa všetci ľúbili a ako nám strašne teraz chýbaš, ale dúfam, že Ti je v nebíčku lepšie ako na zemi. S láskou na Teba spomíname, ľúbime Ťa a nikdy nezabudneme.

Pridať nový komentár

Pomoc