Zuzana Kobzová

Bola vzdelaná, vyťažená, zároveň neuveriteľne milá. Také štebotavé slniečko. Kam prišla, všade sa rozsvietilo... Ovládala päť cudzích jazykov, veľa cestovala. Vyštudovala portugalčinu a angličtinu. Jej vášňou sa stalo Portugalsko. Obdivovala jeho jazyk, kultúru, históriu a literatúru. Je spoluzakladateľkou Portugalského inštitútu na Slovensku, ktorý funguje dodnes. Dvakrát reprezentovala Slovensko ako vedúca nášho pavilónu na výstavách EXPO v Lisabone a Hannoveri. Okrem toho tlmočila a prekladala z angličtiny a portugalčiny. Voľné chvíle využívala napríklad aj na cestovanie po Slovensku, ktoré zbožňovala. Často cestovala za prácou do Spišskej Novej Vsi, kam chodila tlmočiť do jednej veľkej firmy, ktorú vlastnia Brazílčania. A práve cesta na východ Slovenska 26.novembra 2001 bola jej poslednou. Na zľadovateľej ceste dostala šmyk a jej auto sa zrazilo s protiidúcim kamiónom. Nemala žiadnu šancu. Paradoxom je, že sa to stalo na starej ceste medzi Štrbou a Svitom, odkiaľ je krásny výhľad na Tatry, ktoré milovala. Aj keď žila krátko, jej život stál za to. Dar poznať takéhoto človeka je niečo, čo vás, napriek smútku, urobí v živote šťastným. Vďaka za všetko, Zuzka!

Richard

Odkazy

Zuzi - dnes 17 rokov - spominame (nie len v tento den), nezabudame, chybas nam tu!!! Tvoje Druzstvo
Spominame...
...A zasa prešiel rok, nezabúdame.... Slávo mama tato
Stále nám chýbaš , Slávko,mama a môj tato
milá Zuzinka stále velmi všetkým chýbaš myslíme na teba a pozdravujeme do nebíčka
chýbaš mi stále rovnako. Moc na teba myslím a zvlášť teraz. Drž mi palce.
Napriek tomu, ze sa blizi 10 vyrocie toho strasneho dna, kedy si navzdy odisla z nasich zivotov, chcem Ti povedat, ze sme na Teba nezabudli. Stale na Teba myslime, spominame na vsetko, co sme spolu zazili. CHYBAS TU!
Drahá nezn. Zuzanka! Posielam pozdrav do nebeskej diaľky a poďakovanie za to aká si bola na Zemi.Kôli dobrote a láskavosti si Ťa obľúbil tvorca tejto stránka.Ďakujem z celého srdiečka.Vytvorili ste link medzi Nebom a Zemou,mnou a mojou dcérkou. Pomáha to!
Myslíme na Teba, poslali sme ti anjela! Slávko,môj tato a mama.
zuzik vsetko najlepsie k meninam, pusu do neba Ti posielam riso
Zuzi... zmenila si moj zivot. Od kedy som vas spoznala, prosila som Boha, aby mi raz doprial taky nadherny vztah ako ste mali vy. A teraz je to realita, najma kvoli tebe - lebo si nas ostatne dokazala presvedcit, ze sa to da. Dakujem Ti.
Zuzka, nedávno som listovala vo fotoalbume z čias základnej školy a ukazovala mojim trom malým deťom ako vyzerala ich mama a jej kamarátky. Pamätáš tú fotku aj s Dadou u vás doma na Gagarinke? Dali sme si také smiešne čelenky :-) Krásny narodeninový deň!
Zuzi, dnes by si oslavovala dalsie narodeniny. Cas v nebi asi plynie uplne inak. Tu na zemi na Teba myslime a spominame.
Zuzanka, často stojím pri tvojom hrobe. Vedľa teba odpočíva moja dcérka Gabika. Obe ste také mladé a tak tam len stojím a premýšľam. Buďte šťastné tam hore.
V živote človek nájde len zriedkavo takého priateľa ako si bola Ty! A ja už viac ani nehľadám. Strašne mi chýbaš Zuzi! D
ľúbime ťa Slávko
stále si s nami

Pridať nový komentár

Pomoc