Zuzana Kobzová

Bola vzdelana, vytazena, zaroven neuveritelne mila. Take stebotave slniecko. Kam prisla, vsade sa rozsvietilo... Ovladala pat cudzich jazykov, vela cestovala. Vystudovala portugalcinu a anglictinu. Jej vasnou sa stalo Portugalsko. Obdivovala jeho jazyk, kulturu, historiu a literaturu. Je spoluzakladatelkou Portugalskeho institutu na Slovensku, ktory funguje dodnes. Dvakrat reprezentovala Slovensko ako veduca nasho pavilonu na vystavach EXPO v Lisabone a Hannoveri. Okrem toho tlmocila a prekladala z anglictiny a portugalciny. Volne chvile vyuzivala napriklad aj na cestovanie po Slovensku, ktore zboznovala. Casto cestovala za pracou do Spisskej Novej Vsi, kam chodila tlmocit do jednej velkej firmy, ktoru vlastnia Brazilcania. A prave cesta na vychod Slovenska 26.novembra 2001 bola jej poslednou. Na zladovatelej ceste dostala smyk a jej auto sa zrazilo s protiiducim kamionom. Nemala ziadnu sancu. Paradoxom je, ze sa to stalo na starej ceste medzi Strbou a Svitom, odkial je krasny vyhlad na Tatry, ktore milovala. Aj ked zila kratko, jej zivot stal za to. Dar poznat takehoto cloveka je nieco, co vas, napriek smutku, urobi v zivote stastnym. Vdaka za vsetko, Zuzka!

Richard

Odkazy

Zuzi - dnes 17 rokov - spominame (nie len v tento den), nezabudame, chybas nam tu!!! Tvoje Druzstvo
Spominame...
...A zasa prešiel rok, nezabúdame.... Slávo mama tato
Stále nám chýbaš , Slávko,mama a môj tato
milá Zuzinka stále velmi všetkým chýbaš myslíme na teba a pozdravujeme do nebíčka
chýbaš mi stále rovnako. Moc na teba myslím a zvlášť teraz. Drž mi palce.
Napriek tomu, ze sa blizi 10 vyrocie toho strasneho dna, kedy si navzdy odisla z nasich zivotov, chcem Ti povedat, ze sme na Teba nezabudli. Stale na Teba myslime, spominame na vsetko, co sme spolu zazili. CHYBAS TU!
Drahá nezn. Zuzanka! Posielam pozdrav do nebeskej diaľky a poďakovanie za to aká si bola na Zemi.Kôli dobrote a láskavosti si Ťa obľúbil tvorca tejto stránka.Ďakujem z celého srdiečka.Vytvorili ste link medzi Nebom a Zemou,mnou a mojou dcérkou. Pomáha to!
Myslíme na Teba, poslali sme ti anjela! Slávko,môj tato a mama.
zuzik vsetko najlepsie k meninam, pusu do neba Ti posielam riso
Zuzi... zmenila si moj zivot. Od kedy som vas spoznala, prosila som Boha, aby mi raz doprial taky nadherny vztah ako ste mali vy. A teraz je to realita, najma kvoli tebe - lebo si nas ostatne dokazala presvedcit, ze sa to da. Dakujem Ti.
Zuzka, nedávno som listovala vo fotoalbume z čias základnej školy a ukazovala mojim trom malým deťom ako vyzerala ich mama a jej kamarátky. Pamätáš tú fotku aj s Dadou u vás doma na Gagarinke? Dali sme si také smiešne čelenky :-) Krásny narodeninový deň!
Zuzi, dnes by si oslavovala dalsie narodeniny. Cas v nebi asi plynie uplne inak. Tu na zemi na Teba myslime a spominame.
Zuzanka, často stojím pri tvojom hrobe. Vedľa teba odpočíva moja dcérka Gabika. Obe ste také mladé a tak tam len stojím a premýšľam. Buďte šťastné tam hore.
V živote človek nájde len zriedkavo takého priateľa ako si bola Ty! A ja už viac ani nehľadám. Strašne mi chýbaš Zuzi! D
ľúbime ťa Slávko
stále si s nami

Pridať nový komentár

Pomoc